O mnie

Psycholog & psychoterapeuta & mediator

"By wspólnie odnajdywać dobre rozwiązania".

– Z szacunkiem wobec każdego człowieka –

Witam serdecznie! Nazywam się Alicja Klein. Z wykształcenia jestem psychologiem i ekonomistą. Zawodowo pracuję jako psycholog, psychoterapeuta i mediator. Prowadzę prywatną praktykę psychologiczną od roku 2009. Obecnie pracuję w ramach Centrum Pomocy Psychologicznej WYGRANY-WYGRANY, którego jestem założycielką oraz w ramach innych organizacji, z którymi współpracuję. Jestem członkiem Polskiego Towarzystwa Psychologicznego oraz Polskiego Centrum Mediacji. Działam w ramach Kodeksów Etycznych tych organizacji. Pracuję pod superwizją. Serdecznie zapraszam do wspólnej pracy…

Praktyka psychologiczna

Przekonania & bazowe założenia

Żywię głębokie przekonanie, iż każdy z nas w sposób znaczący wpływa na jakość swojego życia. Na jakość tworzonej przez siebie relacji z samym sobą, na jakość relacji tworzonych z innymi osobami oraz na kształt świata, w którym żyje. Jedyna różnica polega na tym, że czasami tworzymy i wpływamy na siebie, inne osoby i świat w sposób świadomy, intencjonalny oraz zgodny z naszymi własnymi preferencjami, a czasami robimy to mniej lub całkowicie nieświadomie, nieintencjonalnie lub niezgodnie z tym, czego w rzeczywistości pragniemy. Dlatego to, czy wiemy dobrze kim jesteśmy, czego faktycznie chcemy oraz w jaki sposób to osiągamy, czyni dużą różnicę. Różnicę, która w sposób istotny wpływa na jakość naszego codziennego życia.

Praktyka psychologiczna

Zainteresowania & doświadczenie

Od kiedy pamiętam interesował mnie człowiek. To kim jest, skąd pochodzi, co robi na ziemi i dokąd zmierza. W szczególności zawsze interesowało mnie, i nadal mnie interesuje, to w jaki sposób człowiek wpływa na siebie samego i na jakość swojego życia. To przekłada się na sposób, w który pracuję zawodowo. Na to jak podchodzę do procesu zmiany i na to jak postrzegam zakres, w którym człowiek kształtowany jest przez zewnętrzne otoczenie oraz zakres, w którym kształtuje siebie sam. Z mojej wieloletniej praktyki zawodowej i osiągniętej dzięki temu perspektywy wynika, iż posiadamy o wiele większy wpływ na siebie i swoje życie, a co za tym idzie, że jesteśmy w dużo większym zakresie jego aktywnymi twórcami, niż nam się na ogół wydaje i w co na ogół wierzymy.

Praktyka psychologiczna

Wizja & cele

Jednym z ważnych aspektów procesu kreowania własnego doświadczenia, jest sposób w jaki człowiek sam siebie i inne osoby postrzega. Sposób w jaki sam względem siebie i w stosunku do innych osób się odnosi. Jakie żywi przekonania, intencje, postawy i uczucia. W co wierzy. Jak myśli i co mówi. Jak reaguje na to, co się dzieje i jakie podejmuje w związku z tym działania. Na ile sam ze sobą i z innymi osobami jest w relacji i kontakcie. A także to, w jaki sposób rozwiązuje pojawiające się w swoim życiu intra- i interpersonalne konflikty. W ten sposób, między innymi, każdy z nas codziennie wpływa zarówno na kształt samego siebie, jak i na jakość swojego życia. Każdy z nas może nauczyć się robić to wszystko świadomie i zgodnie z tym, czego naprawdę pragnie. 

Praktyka psychologiczna

Postawa & wartości

W mojej pracy zawodowej staram się kierować otwartym sercem oraz otwartym umysłem. Otwartym sercem, gdyż pragnę współtworzyć świat, w którym wszyscy czujemy się wygrani. Otwartym umysłem, gdyż interesują mnie wszystkie te drogi, które faktycznie do tego prowadzą. 

 

Alicja Klein

Wykształcenie

Edukacja akademicka & szkolenia & staże & superwizja

Szkolenia z zakresu mediacji

2015 – Szkolenie specjalistyczne – Mediacje rodzinne – Polskie Centrum Mediacji
2013 – Szkolenie podstawowe – Mediacje – Polskie Centrum Mediacji

Szkolenia z zakresu psychoterapii
2006-2016 – Szkolenie specjalistyczne – Psychoterapia – Instytut Psychologii Procesu
2003-2005 – Szkolenie podstawowe – Psychoterapia – Instytut Psychologii Procesu

Staże z zakresu psychoterapii
2011 – Staż psychosomatyczny – Hospicjum im. Ks. Eugeniusza Dutkiewicza w Gdańsku
2010 – Staż psychosomatyczny – Szpital Specjalistyczny im. św. Wojciecha w Gdańsku
2008 – Staż psychiatryczny – Psychiatryczny Dom Pomocy Społecznej w Mościszkach

Edukacja akademicka
2005-2008 – Magisterium – Psychologia – Uniwersytet SWPS w Warszawie
1997-2000 – Licencjat – Plastyka – Akademia Sztuk Pięknych w Gdańsku
1993-1998 – Magisterium – Ekonomia – Wydział Zarządzania Uniwersytetu Gdańskiego

Superwizja
Clare Hill

Copyright © 2017-2023 Centrum Pomocy Psychologicznej WYGRANY-WYGRANY  |  Polityka prywatności

Gdańsk-Wrzeszcz, Wajdeloty 22a/8  |  kontakt@wygrany-wygrany.pl  |  607 921 321